Aday Öğretmenlerin eş grubuna bağlı özür tayinleri ne olacak?

Aday Öğretmenlerin eş grubuna bağlı özür tayinleri ne olacak? Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin eş grubuna bağlı özür atamaları için açıklamada bulundu.

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 20:29
yusuf tekin
Memurlarınsitesi.com/Türkiye'nin en iyi haber sitesine hoş geldiniz

Aday Öğretmenlerin eş grubuna bağlı özür tayinleri ne olacak? Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin eş grubuna bağlı özür atamaları için açıklamada bulundu.

Müsteşar Yusuf Tekin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama da Personel Genel Müdürlüğü’nün eşi özel sektörde çalışan memurların yer değiştirmeleri için 3 yıl kesintisiz olarak çalışma zorunluluğu konusunda gerekli değişiklikleri yapacağını belirtti.

2014 Eylül ayında atanan aday öğretmenlerin eş grubu tayinleri içinde gerekli düzenlemelerin yapılmaya başlandığını belirtti.Yusuf Tekin’in açıklaması şu şekildedir:

Değerli arkadaşlar Eş özrüne bağlı yer değiştirme sürecine ilişkin üç yıl koşulu MEB Tarafından getirilen bir düzenleme değildi. Bu nedenle MEB olarak herhangi bir adım atmamız mümkün değildi. Sorun Sn. Başbakanımıza intikal ettikten sonra bizzat Başbakanımızın talimatıyla düzenlemenin sahibi olan Devlet Persnol Başkanlığı gerekli Değişikliği yapacaktır.Biz de MEB olarak bu değişikliğe uygun Yönetmelik değişikliğini yapıp hemen uygulamaya koyacağız.Bu hüküm nedeniyle yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçmiş olacağız inşallah. 2014 Eylül Ataması aday öğretmenlerimizin Eş özrüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin sorunla da ilgileniyoruz. İnşallah bir çözüm bulacağız Herkese hayırlı günler.

Bu Haber 55 Defa Okundu

Bu Haberlerde Çok İlgi Gördü

Bu Haber İle İlgili Bir Yorumun Var mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.