Dershane öğretmenlerinin devlet memuru olarak atanabilmesi için gerekli şartlar nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı dershanelerin kapatılmasının ardından dershane öğretmenlerini devlet memuru olarak atayabilmek için gerekli şartları açıkladı.

29 Eylül 2014 Pazartesi, 23:55
öğretmen
Memurlarınsitesi.com/Türkiye'nin en iyi haber sitesine hoş geldiniz

Milli Eğitim Bakanlığı dershanelerin kapatılmasının ardından dershane öğretmenlerini devlet memuru olarak atayabilmek için gerekli şartları açıkladı.

Yaklaşık 75 bine yakın özel dershanelerde eğitim öğretim faaliyetlerini devam ettiren öğretmenlerden bazı şartları taşıyanlar kamu kurumlarına memur olarak atanabilecekler.Dershane ve özel etüt merkezlerinde çalışan öğretmenlerden 01.01.2014 tarihi itibariyle toplamda ya da parça parça 6 yıl sigortalılık süresini dolduranlar devlet memuru olarak atanabilecekler.

Dershane öğretmenlerinin memur olarak atanabilmesi için gerekli bütün şartların derinlemesine incelendiği aşağıdaki haberlerimizi okumanızı öneriyoruz.

Dershane öğretmenlerinin öğretmen unvanlı memur kadrolarına atanma şartları ve başvuru tarihleri

Dershane öğretmenlerinin nasıl kadroya geçeceği belli oldu

Bu Haber 158 Defa Okundu

Bu Haberlerde Çok İlgi Gördü

Bu Haber İle İlgili Bir Yorumun Var mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.