Seçim beyannamelerinde 2016 KPSS ile ilgili hiç bir vaat yok

1 Kasım Genel seçimleri öncesinde hiç bir parti 2016 KPSS Sınavları sonucu memur atamalarının nasıl ve ne sayıda olacağı konusunda vaatlerde bulunmadı.

08 Ekim 2015 Perşembe, 15:42
kpss

1 Kasım genel seçimlerinden önce bütün partiler seçim beyannamelerini açıklamalarına rağmen hiçbir parti KPSS Sınavları sonucu alınacak memur alımları ile ilgili vaat vermedi.Partilerin seçim beyannamelerinde 2016 KPSS Sınavı ile ilgili neden hiç bir vaat yok?

Ak Parti seçim vaatleri arasına gençlerin iş kurarken veya bir işe yerleştirilmesinde belli başlı destekler verileceğini 50 bin liraya kadar  kredi verileceğini açıklamasına karşın 2014 yılında KPSS Sınavına giren yaklaşık 3,5 milyon kişinin akibeti ile ilgili herhangi bir vaatte bulunmadı.

Öğretmen atamaları seçim vaatleri arasında

Ak Parti ve MHP Öğretmen atamalarını seçim vaatleri arasına alırken MHP 100 Bin öğretmen ataması Ak Parti ise 2016 Yılı Şubat döneminde öğretmen alımı için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Bu ülkede 2016 KPSS sınavına girecek ortaöğretim,önlisans,Lisans düzeyinde 4 milyon kişi olacağı tahmin ediliyor.Bu kişilerin hangi alanlardan gireceği ve yığılmaların hangi branşlarda olduğu belli olmasına karşın hiç bir partinin 2016 memur atamaları ile ilgili seçim vaadinde bulunmaması bir haksızlıktır.

KPSS mağdurları için ses seda yok

KPSS Sınavından yüksek puan almasına karşın mülakat sınavlarında elenen bir çok mağdur bulunan ülkemizde bu kişilere yapılacak ne gibi vaatler var?Neden LPSS Sınavlarında mağdur olan vatandaşlarımızın sesi duyulmamıştır.1 Kasım genel seçimlerinden önce bu vaatlerin ortaya konması gerekirken sadece öğretmen atamaları için gerekli çalışmaların yapılacağı ne kadar adaletlidir?

Selami Yıldız

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.