10 Bin memura kıdem tazminatı zammı verilecek

Kamu Kurumlarında işçi olarak çalışanlardan memur kadrolarına geçen 10 bin memur emekli olunca işçi olarak geçen sürelerinde kıdem tazminatı emekli ikramiyelerine eklenecek.

14 Ekim 2015 Çarşamba, 21:52
kamu kurumlarında işçi olarak çalışanlardan memur kadrolarına geçenler

Kamuda işçi iken memur kadrolarına geçen yaklaşık 10 bin kişinin işçilikte geçen sürelerinin kıdem tazminatının memurlara ödeneceği bildirildi.

Kamu işçiliğinden Memur kadrolarına geçenlere kıdem tazminatları emekli ikramiyesine eklenecek

Memur-Sen Genel Başkan yardımcısı ile Enerji Bir-sen Genel Başkanı Bayram Tombul,Kamu Kurumlarında işçi olarak çalışırken memur kadrolarına geçen 10 bin kişiye emekli olduklarında işçilikte geçen süreleri için ikramiye ödemesinin de yapılacağını belirtti.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, kamuda işçilikten memuriyete geçip kıdem tazminatı almayanların, işçilikte geçen çalışma sürelerinin emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınacağını söyledi.

Tonbul yaptığı açıklamada, kamuda işçilikten memuriyete geçip kıdem tazminatı almayanların, işçilikte geçen çalışma sürelerinin emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınacağı ile ilgili Maliye Bakanlığı’nın olumlu görüş bildirdiğini, yaklaşık 10 bin memurun bu görüşten faydalanacağını belirtti.

10 Bin Memur Faydalanacak

Konuyu toplu sözleşme masasında gündeme getirdiklerini söyleyen Tonbul, “İşçilikte geçen sürelerin emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınması için konuyu toplu sözleşme masasına taşıdık. Ayrıca, Sosyal Güvenlik Kurumundan da konuyla ilgili görüş istedik. SGK konuyla ilgili Maliye Bakanlığı’na görüş sordu. Maliye Bakanlığı görüşünde, iş sözleşmesinin işçi tarafından fes edildiğine yönelik olarak kesin bir olguya dayanılmadığı sürece, statü değişikliğiyle kıdem tazminatı ödenmeksizin aynı kamu kurumunda görev yapmaya edenlerin işçilik sürelerinin emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınacağı şeklinde olumlu görüş bildirdi. Yaklaşık 10 bin memur bu kazanımdan faydalanacak” dedi.

Kamuda Çalışanları Kapsıyor

Kaynak:SGKREHBERİ

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.