Emeklilere 900 lira Banka Promosyonu Kurban bayramına yetişebilir mi?

SGK Emeklilere banka promosyonu verilmesi konusunda tekrar çalışmalara başladı.Bağ-Kur,SSK ve emekli sandığına bağlı memurlara kaç lira promosyon ödemesi yapılacak?

29 Ağustos 2015 Cumartesi, 09:31
emeklilere banka promosyonu bayramdan önce

Kamu Kurumlarında görevli memurlar bankalardan banka promosyonu alırken bu durumdan faydalanmak isteyen emeklilerde banka promosyonu almak için bir an önce görüşmelerin sonuçlanmasını bekliyor.SGK ile Kamu ve Özel Bankaların emeklilere banka promosyonu konusunda görüşmelere devam ettiği açıklandı.

Emeklililerin banka promosyonu beklentisi

Şuan 11 milyona yakın emekliye hiç bir banka promosyon vermezken bazı özel bankalar ise emekli maaşlarının kendilerine taşınması durumunda 150 lira ile 300 lira arasında küçük çapta kampanyalar düzenliyor.

Emeklilerin banka promosyonu görüşmeleri geçtiğimiz yıllarda yapılmıştı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kamu ve Özel Bankalar arasında gerçekleştirilen emekli maaşlarına promosyon verilmesi konusunda bir uzlaşma çıkmamıştı.Kamu Bankaları ile özel bankalar emeklilerin promosyon beklentisini karşılayamamış teklif edilen ücretler ise çok yetersiz bulunmuştu.

2016-2017 Toplu sözleşme görüşmelerinin ardından emeklilere Banka Promosyonu verilmesi konusunda çalışmaların tekrar başlaması ve hızlandırılması yönünde karar alınmasının ardından SGK bu sefer kamu ve özel bankalar ile masaya tekrar oturma kararı aldı.

Emeklilere banka promosyonu kurban bayramına yetişecek mi?

Emeklilerin banka promosyonu konusunda beklentisi çok yüksek bir seviyede bulunurken SGK iki formül üzerinde duruyor.SSK ve Bağ-Kur emeklilerin maaşlarını özel bankalara,memur emekli maaşlarını ise Kamu Bankalarına vermeyi hedefleyen SGK bu sayede emeklilere bir an önce Banka promosyonu verilmesi için çalışıyor.

Şu an memurlara ödenen banka promosyonu brüt maaşın yüzde 60 ile 70’i oranında.Emeklilerde de söz konusu uygulama devreye girer ise 1200 lira maaş alan bir emekliye yıllık en az 720 lira banka promosyonu verilecek.

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.