Devlet Hastanelerine binlerce kişi sınavsız alınacak

Kamu Hastanelerine KPSS Sınav şartı olmadan temizlikçi,özel güvenlik ve sekreter başta olmak üzere binlerce yeni eleman alınacak.

22 Kasım 2015 Pazar, 20:00
sağlık personeli

SgkRehberi.com sitesinde yer alan habere göre 2016 yılında binlerce kişi Kamu Hastanelerine KPSS Sınavı şartı olmadan alınacak.Devlet hastanelerine işçi alımı başvurularında temizlik görevlisi,özel güvenlik ve sekreter alımı yapılacak.SGKREHBERİ.COM adresinde yer alan haberin ayrıntıları şu şekilde:

Sağlık Bakanlığı’na on binlerce personel alımının yolu açıldı. Şehir hastanelerinde görev yapacak personellerin başvuruları 2016 yılında başlayacak.

Ankara Bilkent ve Etlik,Yozgat,Elazığ,Adana , Gaziantep, Konya, Manisa,İstanbul Başakşehir, Isparta, Kocaeli, İzmir Bayraklı, Bursa, Kayseri ve Mersin’de inşaatı süren 27 bin yatak kapasiteli 16 Şehir Hastanesinin, 2016-2017 yıllarında hizmet vermeye başlayacağı ,2018 yılı sonuna kadar da Türkiye genelinde toplam 43 bin yatak kapasiteli 34 şehir hastanesi vatandaşların hizmetine sunulacak olmasından dolayı on binlerce işsize iş kapısı olacaktır.

Hastanelere sekreter,güvenlik görevlisi,temizlik personeli,veri elemanı,klinik destek personeli,alınacaktır.personel alımlarının sınavsız yapıldığı düşünüldüğünde KPSS’siz alımla devlet kapısının da yolu açılmış olacaktır.

Alınacak personellerin taşeron olarak alınması bir eksi olarak görünse de önümüzdeki yıllarda taşeronların kadroya alınması beklenmektedir. Hastanede çalışan personeller asgari ücretle çalışmaktadır.

Personel alım ihaleleri genel sekreterlikler tarafından yapıldığından başvurularında genel sekreterliklere CV bırakarak yapılması gereklidir.

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

4 Yorum

 1. Serkan Gökduman

  28 Temmuz 2016 at 14:54

  slm bu alımlar devlet personelimi olcak yoksa yine şirket aracılığıyla mı olacak

 2. Raşit

  22 Ağustos 2016 at 20:17

  Ben Kırşehir kamanda ıkamet ediyorum ben kaman hastanede ozel guvenlık işi arıyorum silahlı arıyorum işe cok ıhtıyajım var Allah rızası için bir şey diyin

 3. yaşar

  25 Kasım 2016 at 15:16

  Samsun Atakum oturuyorum temizlik belge var hastane çalışırım kamu Hastaneler 18 ay İşkur üzerinde çalıştım mevsimlik

 4. yaşar

  25 Kasım 2016 at 15:18

  Bfdsh aq w gh

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.