Kamu Memur atamaları tek bir adreste toplandı

Kamu Memur alımları ve iş ilanları Devlet Personel Başkanlığı DPB Resmi internet sitesinde yayımlanmaya başlandı.Kamu memur alım ilanlarını ve memur atamalarını bizde aynı anda memurlarınsitesi.com adresinden yayımlamaya devam edeceğiz.

15 Temmuz 2015 Çarşamba, 22:26
DPB

Kamu Memur alımları ve iş ilanları Devlet Personel Başkanlığı DPB Resmi internet sitesinde yayımlanmaya başlandı.Kamu memur alım ilanlarını ve memur atamalarını bizde aynı anda memurlarınsitesi.com adresinden yayımlamaya devam edeceğiz.

Konu ile ilgili olarak Devlet Personel Başkanlığından yapılan açıklama aşağıdadır:

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, tüm kamu kurum ve kuruluşları işe alım ilanlarının www.dpb.gov.tr adresindeki web sitesi üzerinden görülebildiğini ifade ederek , “Özel sektördeki işler için kariyer sitelerinin yaptığı işin benzerini kamuda yapıyoruz. Kamudaki tüm iş ilanlarına güncel olarak müessesemizin sitesinde bulunuyor ” diye konuştu .
Kumbuzoğlu, ANADOLU AJANSI muhabirine yaptığı bildiride , Devlet Personel Başkanlığı’nın yurtiçi ve yurtdışındaki etkin ve randımanlı çalışmalarıyla Türk kamu yönetimini ve kamu personel sistemini yönlendirdiğini duyurdu .
Devlet Personel Başkanlığı’nda iş yaşamının değişen ve gelişen şartlarını dikkate alarak yenilemeler yapıldığını belirten Kumbuzoğlu, bu kapsamda web sitesi www.dpb.gov.tr’yi güncelleyerek kamudaki tüm işe alım ilanlarını burada topladıklarını açıkladı .
Kumbuzoğlu, kamuda işe yerleşmek isteyenlerin takip etmesi gereken ana kaynağın Hükümet Personel Başkanlığının web sitesi olacağını ifade ederek , “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki iş ilanlarını tek bir kaynaktan takip etme kolaylığı sağladık. Özürlü , eski cezalı , polis , öğretmen, müfettiş, uzman , kontrolör gibi tüm alımlara, www.dpb.gov.tr üzerinden erişilebiliyor . Özetle , özel sektördeki işler için kariyer sitelerinin yaptığı işin benzerini kamuda yapıyoruz. Kamudaki tüm iş ilanlarına güncel olarak müessesemizin sitesinde yer veriyoruz” diye konuştu .
“En uygun iş duyurusunu gözden kaçırabiliyor”
Çok sayıda gencin KPSS‘de yüksek puan almasına nazaran kamudaki iş ilanlarını takip edemediği için müracaatta bulunamadığını iddia eden Mehmet Ali Kumbuzoğlu, şu verileri paylaştı:
“Düşünebiliyor musunuz, kamuda güzel bir işe yerleşmek için bir seneden fazla bir süre çalışan ve KPSS’de yüksek bir puan alan bir genç , bazen kendisine en uygun iş duyurusunu gözden kaçırabiliyor. Bundan ötürü kamuda bir işe yerleşmek isteyenler kesinlikle www.dpb.gov.tr adresini ziyaret etmeli. Çünkü kamunun tüm iş ilanları sitemizde mevcut . Yurttaşlarımızın artık tek tek kamu kurum ve kuruluşları web sitelerini gezmesine gerek yok.”

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.