657 Sayılı Devlet memurları kanunu değişecek mi?

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu değişecek.

12 Kasım 2015 Perşembe, 18:34
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu

Ak Parti Milletvekili Binali Yıldırım ve Nurettin Canikli 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılacak olan düzenleme ile ilgili olarak çok önemli açıklamalarda bulundular.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunda değişiklik artık kesin gibi.Memurların iş güvencesi ve yeni yasal durumları ile ilgili olarak çok önemli açıklamalar Ak Partinin iki ağır topu tarafından yapıldı.

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, 657 Sayılı Kanun’un değiştirilmesi haberleriyle ilgili soruları cevapladı.

Aslında o değişiklik 657 Devlet Memurları Kanunu’nda yapılarak sonuç alınabilecek bir düzenleme değil, anayasanın da değiştirilmesi gerekiyor. Kamuda verimliliğin ve etkinliğin artırılması için hem mali durumların iyileştirilmesi ama aynı zamanda sorumluluk söz konusu olduğunda ona yönelik etkili tedbirlerin alınmasını sağlayacak şekilde bir personel rejimi düşünülüyor. Hem mali ve diğer özlük haklarını iyileştirilecek ama şartlara uygun çalışmama durumu söz konusu olduğunda da kamunun rahatlıkla onlarla yollarını ayırabileceği bir mekanizmanın kurulması gerekiyor. Elbette dengeli bir mekanizma. Hem ödül hem cezalandırma, kastedilen o.”

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

2 Yorum

  1. mehmet

    13 Kasım 2015 at 10:21

    Bu Millet AK Parti tek başına iktidar olsun diye çok uğraştı. İnşAllah bu 4 yılı iyi değerlendirirler, unutmamalıdırlar ki yine bizden vatan sevdalılarından oy isteyecekler…Memur kanunu yasalaşırsa,ÖZELLİKLE İŞ GARANTİSİ KALKARSA, ki kpss ye ve sınavlara iş garantisi olsun diye devleti tercih edenlerden ne yazık ki? çok oy kaybedecekler, kaybedeceğiz.

  2. Hamza Kevioğlu

    19 Ocak 2016 at 15:10

    Devlet yapılan işe göre maaş vermeli eğitime göre Maaş vermemeli. Eğitime göre derece (makam) vermeli.

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.