Memurların emekli tazminatında 30 yıl şartı kaldırıldı

24 Mart 2014 Pazartesi, 19:47
Memurların emekli tazminatında 30 yıl şartı kaldırıldı

Memurların umutla beklediği Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı Perşembe günü yapıldı. Toplantıya müteakip yapılan açıklamaya göre memurların emekli tazminatında 30 yıl şartı kaldırıldı. Bu durumda 30 yılı aşkın çalışma süresi bulunan memurlar emekli olamaları halinde daha fazla tazminat almaya hak kazanacaklar.

Başkanlığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik‘in yaptığı ve geçtiğimiz Perşembe günü yapılan Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında alınan karara göre memurların emekliliklerinde 30 yıl şartının kaldırılmasına karar verildiği belirtildi. Bundan önceki düzenlemeye göre memurların hizmet süresi toplamı 30 yılı aşkın olsa da emeklilik ikramiyeleri 30 yıl üzerinden hesaplanıyordu. Bu durum 30 yıldan fazla çalışmış olan memur emeklileri iin hak kaybına yol açıyordu.  Ancak yeni yönetmeliğe göre 30 yılın üzerinde hizmeti bulunan memurların kademeli olarak 35 yıla kadarki hizmet süreleri dikkate alınacak.

Ne diyelim, Memurlarinsitesi.com ailesi  olarak tüm emekliliği yaklaşmış emektar memur kardeşlerimize bu düzenlemenin hayırlı olmasını diliyoruz.

 

 

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.