Eylül ayında öğretmenler kaç saat ek ders ücreti alacaklar?

Öğretmenlere seminer döneminde kaç saat ek ders ücreti ödenir? İdarecilere seminer döneminde kaç saat ek ders ödenir?

04 Eylül 2015 Cuma, 16:34
öğretmen ek ders

1 Eylül tarihinden itibaren 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı başladı.Eğitim öğretim yılının ardından binlerce öğretmen okullarda seminer çalışmalarına katılıyor.Öğretmenlerin mesleki eğitim çalışmaları için haftada kaç saat ek ders ücreti ödenir? Seminerlerde idarecilere yani okul müdürlerine ve müdür yardımcılarına haftalık kaç saat ek ders ücreti ödenir?

Öğretmenler önceden başvurmak şartı ile İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden alınan seminer çalışmalarına katılabilir belgesi ile istedikleri okullarda Mesleki Eğitim Çalışmaları yapmaktadırlar.Öğretmenler her eğitim öğretim yılının sonunda ve başında iki haftalık süreyi geçmemek sureti ile seminer çalışmaları gerçekleştirmekle görevlidir.Öğretmenlere bu seminer çalışmaları sonunda belli miktarda ek ders ücreti ödenir.

Öğretmenler seminer yada diğer adı ile mesleki eğitim faaliyetlerinde haftalık kaç saat ek ders ödemesi alırlar?

İlgili yönetmelik hükümleri gereği;Öğretmenlerin Eğitim yılı sonu ve başlangıcı itibariyle gerçekleştirdikleri eğitim ve mesleki çalışmalarında 2 haftalık süreyi geçmemek şartıyla hafta da 15 saat ek ders ücreti alırlar.Yeni yönetmelikle birlikte liselerdeki öğretmenler de seminer döneminde eğitim faaliyetlerine katılacaklardır.

Öğretmenlerin seminer döneminde yapacağı mesleki çalışmalar ile ilgili çalışma proğramlarıMEB tarafından her yıl seminer dönemlerinde bildirilmektedir.

Seminer dönemlerinde eğitim kurumu yöneticilerinin alacağı ek ders ücretleri ise; haftalık 18 saat müdür yardımcıları ek ders alır ve haftalık 20 saatte müdürler ek ders alırlar.

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.