Seminer dönemlerinde öğretmenlere haftalık kaç saat ek ders verilir?

Hey yıl Eylül ayının ilk haftası ile Haziran ayının son 2 haftasında gerçekleştirilen ve öğretmenler arasında seminer dönemi olarak bilinen eğitim ve mesleki çalışmalarında öğretmenlere haftalık 15 saat ek der ödemesi yapılır.

19 Ağustos 2014 Salı, 11:33
öğretmen

Hey yıl Eylül ayının ilk haftası ile Haziran ayının son 2 haftasında gerçekleştirilen ve öğretmenler arasında seminer dönemi olarak bilinen eğitim ve mesleki  çalışmalarında öğretmenlere haftalık 15 saat ek der ödemesi yapılır.

Öğretmenlerin Eğitim yılı sonu ve başlangıcı itibariyle gerçekleştirdikleri eğitim ve mesleki  çalışmalarında 2 haftalık süreyi geçmemek şartıyla hafta da 15 saat ek ders ücreti alırlar.Yeni yönetmelikle birlikte liselerdeki öğretmenler de seminer döneminde eğitim faaliyetlerine katılacaklardır.

Öğretmenlerin seminer döneminde yapacağı mesleki çalışmalar ile ilgili çalışma proğramları MEB tarafından her yıl seminer dönemlerinde bildirilmektedir.

Seminer dönemlerinde eğitim kurumu yöneticilerinin alacağı ek ders ücretleri ise; haftalık 18 saat müdür yardımcıları ek ders alır ve haftalık 20 saatte müdürler ek ders alırlar.

ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ SON DAKİKA HABERLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu Haber 3039 Defa Okundu

<< Önceki Haber

Sonraki Haber >>

BU HABERLERİ DE OKUDUNUZ MU?

Bu Haber İle İlgili Bir Yorumun Var mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yandex.Metrica
Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.