13 Yılda atanan öğretmen sayısı Cumhuriyet tarihinde bir rekor

13 Yılda atanan öğretmen sayısı Cumhuriyet tarihinde bir rekor

31 Ocak 2015 Cumartesi, 23:31
öğretmen,son,haber

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI,Bilecik’te yaptığı açıklamada 13 Yılda atanan öğretmen sayısı Cumhuriyet tarihinde bir rekor dedi.

“13 Sene Zarfında Alınan Öğretmenlerin Sayısı Bütün Cumhuriyet Tarihi Boyunca Alınan Öğretmenlerin Sayısı Kadar”

“Başka ne vardı eski Türkiye’de öğrencilerin bursları vardı, neye yetiyordu bir öğrencinin bir aylık giderinin sadece onda birini karşılamaya yetecek kadardı. Pansiyon yoktu, derslikler sıkıntılıydı, FATİH diye bir projenin adı bile yoktu, bilgisayarın, taşımalı eğitimin adı bile yoktu. Öğretmen yoktu, bu 13 sene zarfında alınan öğretmenlerin sayısı bütün cumhuriyet tarihi boyunca alınan öğretmenlerin sayısı kadar. Yani bugün görev yapan iki öğretmenden biri bu dönemde alındı. Ve bu atamaların hiçbiriyle ilgili de en küçük bir şaibe imasında dahi bugüne kadar bulunulamadı çok şükür.

Sene başında okullar açılırken velileri bir telaş alırdı, ‘Nereden kitap bulacağız’ diye, kırtasiyecilerden önceden yer ayırtmaya çalışan veliler gördünüz. Şimdi 10 yıldan beri her öğrenci okulların açıldığı gün masasının üzerinde kitaplarını hazır buluyor. Dolayısıyla emekli dedelerimiz artık torunları için sabahın köründe kırtasiyecilerin önünde kuyruğa girmiyorlar.”

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.