2013 Yılı Kasım Ayı öğretmen ataması yapılacak alanlar ile taban puanlar ve kontenjanlar

2013 Yılı Kasım Ayı öğretmen ataması yapılacak alanlar ile taban puanlar ve kontenjanlar

20 Kasım 2013 Çarşamba, 20:39
2013 Yılı Kasım Ayı öğretmen ataması yapılacak alanlar ile taban puanlar ve kontenjanlar

26 Kasım 2013 tarihine kadar başvurulabilecek olan kasım ayı öğretmen atamaları için kadrolar belli oldu.2013 yılı kasın ayı öğretmen atamalarında toplam 96 alanda 750 öğretmen ataması gerçekleştirilecek.Milli Eğitim Bakanlığı 26 Kasıma kadar başvurularını alacağı öğretmen atamaları için 27-28 Kasım 2013 tarihlerinde de atamaları gerçekleştirecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ilk atama,yeniden atama ve atama yoluyla milli sporcuların ataması çerçevesinde toplam 96 branşta 750 öğretmen alacak.

Öğretmen adayları 26 Kasım 2013 tarihine kadar Milli Eğitim Bakanlığının  resmi internet sitesi veya insan kaynakları genel müdürlüğü resmi sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.

KPSSP121 Puan türünden öğretmenlik alanları için belirlenmiş en az taban puanını almak şartıyla başvurularını gerçekleştirebilecekler.Bakanlığın atamasını gerçekleştireceği alanlar şu şekilde:

Tarih,Coğrafya,Türk Edebiyatı,,Türkçe,Yabancı dil(İngilizce,Almanca,Fransızca,İlköğretim matematik,Fen bilimleri,Kimya,Biyoloji,Fizik,Fen ve Teknoloji,Sosyal Bilimler,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği.

Bu alanlar dışında başka alanlara başvuracak adayların KPSSP10 Puan türünden başvuracağı alan itibariyle en az taban puanı veya fazlasını almak koşuluyla başvuru yapabilecekler.

2013 KPSS Sınav puanına dayalı öğretmen atamalarında adaylar toplam da 25 Eğitim Kurumu tercihinde bulunabilecekler ve bu tercihler il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanmadığı sürece tercih değişikliği yapılabilecek.

Atama sonucunda göreve başlayacak adaylar 29 Kasım 2013 tarihi itibariyle görevlerine başlayacaklar.

öğretmen kadroları1
öğretmen kadrolarrı 2

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.