2015 Eylül ayı öğretmen atamaları durduruldu mu?

2015/9 Nolu Başbakanlık Genelgesi ile memur atamaları durduruldu.Söz konusu genelge ile 2015 Eylül ayı öğretmen atamaları da durduruldu mu? Atama bekleyen öğretmenler atamaların iptal edilip edilmediğini merak ediyor.

31 Ağustos 2015 Pazartesi, 12:41
Nabi avcı öğretmen atamaları hakkında konuştu

Başbakanlık bugün yayınladığı genelge ile 2015 yılı memur atamalarını durdurduğunu açıkladı.Memur atamalarını durduran genelgeye göre 2015 Eylül ayı öğretmen atamaları da durduruldu mu?

Başbakanlığın yayınladığı 2015/9 Nolu genelde ile memur atamalarını durdurduğunu açıkladı.Atama bekleyen milyonlarca öğretmen adayı Başbakanlık genelgesinin kendilerini de etkileyip etkilemediğini merak etmektedirler.Başbakanlık genelgesi ile hangi memur atamaları durdurulmuştur? 2015 Öğretmen atamaları da durduruldu mu?

Başbakanlığın 2015-9 nolu genelgesi ile bir kaç istisnai durum dışında tüm memur atamaları durdurulmuştur.2015-9 nolu genelgede belirtilen personel işlemleri ile ile alakalı olarak memur atamaları ““Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre merkezi yerleştirme sonucunda yapılacak atamalar“dışında hepsini kapsamaktadır.

Başbakanlık Genelgesine göre öğretmen atamaları durduruldu mu?

Kpss puanı ile öğretmen atamaları ile ilgili olarak öğretmen atamalarında Başbakanlık izni gerekmediği için ve merkezi yerleştirme ile yapıldığı   ve 300 bin kişi gibi kalabalık bir camiayı etkilediğinden öğretmen atamalarının durdurulduğunu söylemek hata olur.KPSS puan üstünlüğüne göre ve merkezi atama ile yapılan memur atamaları kapsamında olan öğretmen atamaları için acilen Devlet Personel Başkanlığının bir açıklama yapması yerinde olacaktır.

Geçici Hükümetin 1 Kasım’a kadar görev yapacağı şu günlerde Başbakanlık genelgesi manidar olarak yorumlanabilir.2015 Yılı Memur atamalarını durdurmak için herhangi bir gerekçe göstermeden genelge yayınlayan Başbakanlık en azından konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapmalıdır.

KPSS puanı ile öğretmen atamalarının Başbakanlık genelgesi ile durdurulduğunu söylemek yanlış olur.Devlet erkanından yapılacak açıklama ile öğretmen adaylarının merakı giderilebilir. Öğretmen atamaları durdurulmayacaktır.

Memur öğretmenlerin durumu ne olacak?

Başbakanlık Genelgesi memur öğretmenlerin durumunu etkileyebilir.Şu an bir kamu kurumunda memur olarak çalışmakta olup KPSS puanı ile çalıştıkları kurumlardan muvafakat almaları koşulu ile öğretmen atamalarına başvuracaklar da Kurumların Muvafakat vermelerinde bir sorun çıkabilir.Şayet Kurumların muvafakat belgesi vermesinde sorun yoksa memur öğretmenler de öğretmen atamalarına başvurabileceği değerlendirilmektedir.

2015-9 Başbakanlık genelgesi için buraya bakabilirsiniz.

Beklenen açıklama geldi.Öğretmen atamaları iptal edildi mi?

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Yandex.Metrica
Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.