Türkiye Kamu Sen’den 6 maddelik seçim değerlendirmesi

Türkiye Kamu Sen’den 6 maddelik seçim değerlendirmesi

09 Haziran 2015 Salı, 08:20
ÖZELHABER
MEMURLARINSİTESİ.COM

Türkiye Kamu Sen’den 6 maddelik seçim değerlendirmesi .

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,mevcut iktidar ve yandaş sendikasının memur ve emeklileri gelir kaybına maruz bıraktıklarını,sözlü sınavlarla bir çok yüksek puan alan memur adaylarını elediklerini,kanunsuzluklara bir tepki olarakda aziz milletimizin 8 Haziran günü tek başına iktidar döneminin son bulunması yönünde irade kullandığını belirtti.

Türkiye Kamu Sen’in seçim sonuçlarına göre aşağıdaki 6 maddenin acilen düzenlenmesi yönünde talebi bulunmaktadır.

1-Kamuda yandaş koruma devri sona ermiştir. Hangi mevki ve makamda olursa olsun, herkes, artık görevlerini yasal sınırlar çerçevesinde yerine getirecek, baskı, korku yöntemleri bir yöntem olmaktan çıkacaktır.

2-Kamuda İktidarın sayısal üstünlüğü ile çıkarılan, başta ucube teşkilat kanunları olmak üzere, tüm kanunlar yeniden gözden geçirilecek, başta yönetici atama olmak üzere, görevde yükselme kriterleri yazılı sınava bağlı olarak yapılacak, mülakat, performans gibi sübjektif uygulamalar kaldırılacaktır.

3-Geçmişte haksız yere, mülakat vb. haksız, hukuksuz yöntemlerle, görevden alınan tüm yöneticilere, hakları teslim edilecek, bu yöneticiler ve şube müdürleri ile ilgili verilmiş yargı kararları uygulanacaktır.

4-Öğretmenlere yönelik olarak çıkarılan, gerçekte zulümden başka bir şey olmayan stajyerlik programı değiştirilecek, performans, mülakat gibi saçma yöntemler kaldırılacaktır.

5- Aile birliğini bozan, ailenin kutsiyetine saygı duymaksızın hazırlanan Çerçeve Yönetmelik tamamen kaldırılacaktır.

6- Kamuda 4/C,4/B ve vekil gibi kadro dışı uygulamalar kaldırılmalıdır.

Türkiye Kamu Sen yukarda sayılan ve sayılmayan tüm problemlerin düzeltilmesi için gereken mücadeleyi hep vermiştir. Seçimlerde oluşan sayısal durum, AKP’nin tek başına kanun çıkarma yetkisini ortadan kaldırmıştır. Diğer siyasi partilerin ise, yukarda saydığım birçok problemi çözme konusunda seçim meydanlarında verdiği sözler herkesin malumudur. Bu sebeplerle, Türkiye Kamu Sen hukuki tabanı olmayan tüm mevzuatın düzeltilmesi için, yeni hükümetin oluşması sonrasında, gerekli çalışmaları en hızlı şekilde yapacaktır.” şeklinde konuştu.

Bu Haber 160 Defa Okundu

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Yandex.Metrica
Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.