Memur ve emeklilere ek gösterge zammı verilecek mi?

Memurlar ve emekliler ek gösterge zammı alabilecek mi?

06 Nisan 2014 Pazar, 13:10
Memur ve emeklilere ek gösterge zammı verilecek mi?

Memurlar ve emekliler ek gösterge zammı alabilecek mi?

Toplu sözleşmelerde kabul edilen ve 2,5 milyon memur ile 3 milyon memur emeklisini ilgilendiren ek gösterge rakamlarının yükseltilmesi konusu Temmuz ayında gündeme gelecek.Bilindiği üzere Temmuz ayında hükümet emeklilerin maaşında enflasyon oranında zam yapacak. Aldıkları maaşları düşük kalan emeklilerin aile yardımlarında iyileştirme yapılaması toplu sözleşmelerde gündeme gelmiş ve kabul edilmişti. Söz konusu uygulama yürürlüğe girdiği vakit emekli olan memurlar aile yardımı almaya devam edecekler. Aile yardımının yanında ek göstergelerde de iyileştirme yapılması gündemde. Söz konusu uygulamaların yürürlüğe girmesi durumunda memur emeklilerinin ve memurların maaşlarında zam söz konusu olacak.

Ek göstergesi olamayan öğretmenler,polisler,dul ve yetimler de söz konusu uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte yaklaşık 6 milyon kişinin maaşlarına zam olarak yansıyacak.

Memurlara yapılan en son ek gösterge iyileştirmesi 1995 yılında yapılmıştı. 18 Yıldan beri ek göstergelere iyileştirme yapılmamıştı. Söz konu uygulamanın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar yetiştirilmesi için çalışmalara başlanılacağı bilgisi bu gün bir çok medya organında yer aldı.

BU HABERLERE DE BAKTINIZ MI?

BU HABER İLE İLGİLİ YORUMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Siteye Reklam vermek için 05316910001 nolu telefonu arayabilirsiniz.